Specialistai pataria: kaip išsirinkti tinkamą mokyklinę kuprinę

Ruošimasis mokyklai visuomet kelia šiek tiek malonaus jaudulio. Vieni naujiems mokslo metams ruošiasi sistemingai ir iš anksto, kiti, pritrūkus laiko, į parduotuves skuba paskutinėmis minutėmis. Kad to skubėjimo būtų kuo mažiau, mūsų specialistai paruošė patarimų, kaip išrinkti vaikui vieną svarbiausių mokyklinių prekių – kuprinę.

 

Kuprinių ir rankinių skirtumai

Anot mūsų centre „Bruklinas” įsikūrusios kanceliarinių prekių parduotuvės „Grafitas” pardavimų vadovės Žydrės Tamulionienės, mokyklinę kuprinę reikia rinktis atidžiai.

„Mažiesiems tėvai dažniausiai pataria, į kuriuos kuprinių modelius atkreipti dėmesį, ir iš pasiūlytų variantų jie išsirenka labiausiai patinkantį. O vyresnieji daugiau dėmesio kreipia į tai, kokias kuprines ar rankines nešioja jų draugai, ir tuomet renkasi labiau laisvalaikiui skirtą kuprinę, arba rankinę”, – pasakojo specialistė

Deja, laisvalaikiui skirti krepšiai ar rankinės negali atstoti kuprinių. Kuprinės yra pranašesnės tuo, kad turi du ant pečių dedamus diržus, kurie leidžia kuprinei priglusti prie nugaros ir tolygiai paskirstyti svorį. Krepšiai ar rankinės paprastai yra dedami ant vieno peties, dėl to atsiranda netaisyklinga laikysena, išsikreipia stuburas, gali atsirasti pečių juostos skausmai.

 

Į ką atkreipti dėmesį?

Pasak ekspertės, renkantis kuprinę reikia atkreipti dėmesį į kuprinės svorį ir dydį: „Kuprinės yra gaminamos skirtingo ilgio nugarėlėmis, todėl pagal vaiko ūgį reikia pasirinkti nugarėlės ilgį. Kai kurios pakietintos kuprinės yra pernelyg sunkios, todėl vaikams spaudžia pečius ir jie pradeda kūprintis.”

Itin svarbu, kad kuprinė ant pečių gulėtų taisyklingai. Tad kuprinės viršus neturėtų būti aukščiau vaiko pečių linijos, o apačia – žemiau juosmens.

„Tik kasdien nešiojant kuprinę paaiškėja, kad ji yra netinkama vaikui. Būna atveju, kai tėvai prekybos centre pamato kuprinę, nuperka vaikui jos nepamatavę bei nepasikonsultavę su pardavėju,” – problemą išskyrė Ž. Tamulionienė. Dažnai yra perkamos plačios, didelės ir pakietintos kuprinės, nors smulkesnio sudėjimo ir nedidelio ūgio vaikui jos yra netinkamos.

Kalbant apie kuprinių madas, šiuo metu yra labai populiarios pakietintos, ortopedinės kuprinės. Vis dėlto specialistė pabrėžia, kad renkantis kuprinę reikia vadovautis ne mada, o rinktis tai, kas geriausia tinka vaikui.