Į Šiaulius atkeliauja pavasarinė šiluma ir kasmetė sodinukų mugė „Sodžiaus jovarai“

Balandžio 8–9 d. prie PC „Bruklinas“ šiugždės jauni sodinukų lapeliai, nosį maloniai kutens naminės duonos kvapas bei skambės patarimai, kaip soduose ir daržuose jaukiai įkurdinti įvairius augalus. Kitaip tariant, čia veiks kasmetė sodinukų mugė „Sodžiaus jovarai“.

Septintus metus iš eilės vyksiančią mugę jos organizatorė ir PC „Bruklinas“ vadovė Neilita Venckė lygina su vaismedžio sodinuku. Reikėjo luktelėti, kol šis prigis ir užderės, bet dabar jau galima skinti saldžius jo vaisius – lankytojų šypsenas ir padėkas. „Pamenu, kai pirmą kartą organizavome mugę. Dalyvių buvo nedidelis būrelis, pirkėjai taip pat atsargiai žiūrėjo į renginį, vykstantį šalia prekybos centro. Dabar ir dalyvių, ir lankytojų sulaukiame išties daug, išgirstame puikių atsiliepimų. Jie yra tarsi trąša mūsų mugei – kad ši dar labiau augtų“, – šypsosi N. Venckė.

Kaip ir kiekvienais metais, mugės „Sodžiaus jovarai“ ašimi taps sodinukai, daigai, medžiai, krūmai ir kiti dekoratyviniai augalai. „Stengiamės, kad lankytojai mugėje kaskart rastų ką nors išskirtinio ir originalaus savo sodui bei daržui. Štai prieš kelerius metus tikra sensacija tapo svyrančios braškės. Įdomu, kuo šiemet mus nustebins mugės dalyviai“, – intriguoja N. Venckė ir priduria, kad naujovių tikrai netrūks: mugėje dalyvaus daugiau nei keturiasdešimt medelynų ir kitų augalų augintojų.

Kadangi sodą puošia ne tik žydintys augalai, bet ir meno dirbiniai, lankytojams savo kūrinius pristatys tautodailininkai. Išvysite, pačiupinėsite, o galbūt ir įsigysite medžio bei akmens lauko skulptūrų, akmens šviestuvų, šamoto keramikos fontanų, derėsiančių tiek namuose, tiek sode.

Mugėje „Sodžiaus jovarai“ taip pat galėsite įsigyti sodo ir daržo įrankių, technikos bei maisto produktų tiesiai iš ūkininkų rankų: naminės duonos, mėsos gaminių ir t. t.

„Mūsų naujieji draugai – šviežios žuvies namai FIŠ – mugės metu virs žuvienę. Ja vaišinsime mugės dalyvius ir lankytojus“, – pastebi
N. Venckė.

Jei tik leis oro sąlygos, mažiesiems mugės lankytojams bus įrengtas batutų parkas. Ten jie galės linksmai praleisti laiką, kol tėveliai arba seneliai žvalgysis po mugę. O jei vis tik krapnos lietutis, nuo jo galėsite pasislėpti PC „Bruklinas“. Likus vos savaitei iki gražiausios pavasario šventės, prekybos centre įsikurs velykinė mugė.

Mugė „Sodžiaus jovarai“ vyks balandžio 8–9 d. prie PC „Bruklinas“ (Pramonės g. 6, Šiauliai).

Balandžio 8 d. nuo 9 val. (kol bus lankytojų). Balandžio 9 d. nuo 9 val. iki 17 val.

 

Šaltinis: etaplius.lt