Į ką atkreipti dėmesį renkantis sodinuką?

Pavasario šiauliečiai greičiausiai neįsivaizduoja be kasmetės sodinukų mugės „Sodžiaus jovarai“. Ji balandžio 8–9 d. tradiciškai vyks prie PC „Bruklinas“. Mugėje dalyvausianti Irena Amšiejūtė-Urmonienė, žinomo Lietuvos sodininko ir bitininko Algirdo Amšiejaus sesuo, pasakoja, į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis sodinuką:

– Pastebiu, kad populiariausios mugėse būna obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios – tradiciniai lietuviški medeliai. Jų turime įvairių veislių, taip pat galime pasiūlyti kitų vaismedžių ir vaiskrūmių.

Sodinukas, kurį perkate, neturi būti išsausėjęs. Norėdami įsitikinti, švelniai brūkštelėkite nagu jo kotelį. Jei po žievele pamatysite šviesiai žalią spalvą, vadinasi, viskas gerai, medelis gyvas.

Reikėtų atkreipti dėmesį į sodinuko šaknis – jų turi būti daug ir smulkių. Nors ši taisyklė galioja ne visada. Tarkime, jei į cidonijos poskiepį yra įskiepyta kriaušė, medelis turės keturias stambesnes ir kelias mažytes šaknis.

Įsigytus sodinukus stenkitės pasodinti iš karto. Priešingu atveju jų šaknis užkaskite žemėmis ir netrukus pasodinkite.

Atkreipkite dėmesį į sodinuko pasą – jame turi būti įvardytas ne tik pats medelis, bet ir jo veislė.

Pavasarį, sodindami medelius, juos būtinai apkarpykite. Taip suformuosite augalo vainiką, be to, sumažėjusi šaknų sistema negalėtų išmaitinti sodinuko.

Daugiau informacijos apie mūsų sodinukus: www.kuriusoda.lt

 

Mugė „Sodžiaus jovarai“ vyks balandžio 8–9 d. prie PC „Bruklinas“ (Pramonės g. 6, Šiauliai)

Kviečiame! 

Šaltinis: http://etaplius.lt/i-ka-atkreipti-demesi-renkantis-sodinuka/